BİZ KİMİZ

 

ALKIM, İnşaat sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinden ayrılan Fatma Babaoğlu ve Ayşegül Nuhoğlu tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Ortaklar kamu sektöründeki deneyimleri ile özel sektör deneyimlerini birleştirerek, aile şirketinin ayrığını yaşamanın ardından şirket yapıları üzerinde çalışmaya başlamış ve kalite sektörüne yönelmiştir.

Kalite sektörüne girişle, sürekli gelişmenin yönetim sistemleriyle sağlanacağı düşüncesinden hareketle İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, İSO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemi konularında çalışmaya başlamıştır.

Firmamız, sektördeki çalışmalara katkıda bulunmak ve sürekli gelişim adına Türkiye Kalite Derneği, Yönetim Danışmanları Derneği ve Profesyonel Danışmanlar Derneği tarafından yürütülen çalışmalarda yer almaya özen göstermiştir. Kalder tarafından Ulusal Kalite Hareketi çerçevesinde yürütülen EFQM Mükemmellik Modeli sürecinde "Toplam Kalite" yolculuğuna çıkan kuruluşlara, öz değerlendirme yapmaları özendirilerek yeni ufuklar açılırken, böylesi bilgi paylaşım ortamlarına katılımla vizyonumuza yolculuğumuz devam etmektedir.

ALKIM; kalite, çevre ve iş güvenliği yönetim sistemleri konusunda çalışmalarını yürüterek sürekli kurum gelişimini sağlayacak çok çeşitli konularda eğitim ve danışmanlık vermektedir.

İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre konularındaki deneyimlerini www.isgcevre.com portalı üzerinden internet ortamına aktararak zenginleştirmiştir.